Vice-mistrz Olimpijski na starcie naszego biegu

17 marca 2016
Miło nam poinformować, że w naszym” Wierzchosławickim Leśnym Półmaratonie” wystartuje mistrz Europy, Mistrz Świata oraz Vice-mistrz Olimpijski w chodzie sportowym jednej osobie niezmiernie skromny i sympatyczny Ilja Markow.

Miło nam poinformować, że w naszym” Wierzchosławickim Leśnym Półmaratonie” wystartuje mistrz Europy, Mistrz Świata oraz Vice-mistrz Olimpijski w  chodzie sportowym jednej osobie niezmiernie skromny i sympatyczny Ilja Markow.

 Ilja Markov to utytułowany sportowiec i trener, posiadający na swoim koncie międzynarodowe sukcesy. Obecnie jest prezesem i trenerem  Stowarzyszenia „Niepołomice Biegają”.

– urodzony w Rosji;
– absolwent AWF w Jekaterinburgu;
– Mistrz Świata (Sewilla – 1999) i Europy (Budapeszt – 1998) oraz vice-mistrz olimpijski (Atlanta – 1996) w chodzie sportowym na 20 km;
– trener polskiej kadry w chodzie sportowym w latach 2009-2013;
– jako trener odznaczony przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego Srebrnym Krzyżem Zasługi za zdobycie vice-mistrzostwa Europy przez zawodnika Grzegorza Sudoła (2010);
– trener-asystent rekordzisty Polski w maratonie Henryka Szosta (2013);
– zrzeszony w rosyjskiej organizacji trenerskiej ЦиклON (CycleON);
– nauczyciel jogi.
Ilya Markov o sobie:

W Polsce na stałe zamieszkałem w 2006 roku, po tym jak spotkałem swoją drugą połowę – Gosię. Byłem czynnym zawodnikiem, gdy konsultowała mój trening gibkościowy… i tak nam już zostało. Ale przyjeżdżałem tutaj już dużo wcześniej, współpracując przez kilka lat z moim przyjacielem, Robertem Korzeniowskim.

Od najmłodszych lat związany jestem ze sportem. Pierwsze sukcesy w chodzie sportowym przyszły w 1989 r., kiedy zostałem Mistrzem Świata i Europy Juniorów, w 1996 r. zdobyłem srebrny medal na Igrzyskach Olimpijskich w Atlancie, a w 1999 r. zostałem Mistrzem Świata w Sewilli.

W trakcie mojej sportowej kariery zawsze uważałem, że najważniejsze są szacunek do rywali i uczciwa praca z ciałem. Dopełnieniem było odpowiednie żywienie i poszukiwanie nowych możliwości treningu i odpoczynku, by w naturalny sposób osiągnąć najlepsze wyniki. Te poszukiwania doprowadziły mnie do praktyki jogi, która na pierwszym etapie pozwoliła mi udoskonalić technikę chodu. Szybko pojawiły się też inne korzyści i gdy sport wyczynowy zaczął odchodzić z mojego życia, joga pozostała.

Moje życiowe doświadczenie dodaje mi pewności, że przy wykorzystaniu odpowiednich metod i po podjęciu właściwych decyzji każdy może osiągnąć taki cel, jaki sobie wyznaczy. Bardzo chętnie dzielę się swoim doświadczeniem i intuicją z innymi.

Pozdrawiam Wszystkich uczestników” Wierzchosławickiego Leśnego Półmaratonu” do zobaczenia na starcie.

Stowarzyszenie „Niepołomice Biegają” www.niepolomicebiegaja.pl

Ilya2-4

 

Sponsorzy
kolmed salco-www ls
 9 sponsor  10 sponsor  7 sponsor  8 sponsor
 creatyvni-www  geronimo